‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Czestochowa.pl

czerwiec 2010

 

Niedzielne koncerty "Lata.", występy kabaretowe, pokazy kulinariów i inne atrakcje przyciągnęły na Promenadę Czesława Niemena tysiące widzów.

"Lato z Radiem" gościło w Częstochowie po raz trzeci. Z popularnymi dziennikarzami i prezenterami: Sławą Bieńczycką, Romanem Czejarkiem i Zygmuntem Chajzerem na plenerowy piknik przyjechali m.in. Kasia Kowalska, Papa D, Kabaret Skeczów Męczących, Pan Japa oraz słynna ekipa kulinarna Roberta Sowy.

Fanki Papa D czekały na lidera grupy długo przed koncertem. Były wspólne zdjęcia, autografy i uściski. Podczas wieczornego występu publiczność chóralnie odśpiewała z zespołem zarówno starsze hity Papa Dance, jak i nowe kawałki grupy powracającej na muzyczną scenę pod nazwą Papa D.

Tłumy wielbicieli nie mogły się doczekać koncertu gwiazdy wieczoru - Kasi Kowalskiej, która zaśpiewała na częstochowskiej scenie swoje największe hity. Wśród członków ekipy towarzyszącej wokalistce można było spotkać przedstawicielki jej częstochowskiego fan clubu.

Podczas imprezy prawdziwe oblężenie przezywało stoisko, na którym popis zdolności kulinarnych dała ekipa Roberta Sowy, jednego z najsłynniejszych polskich kucharzy. Chętni do degustacji potraw m.in. z łososia i ciekawi nowych przepisów na letnie dania ustawiali się w kilkumetrowe kolejki. W sumie serwowane przysmaki degustowało kilka tysięcy smakoszy. Amatorów dobrego jedzenia nie zabrakło także przed stoiskami sponsorów. W organizowanych tu konkursach można było wygrać nie tylko firmowe gadżety ale także markowe produkty spożywcze.

Dużym zainteresowaniem pań cieszył się mammobus, w którym do późnego wieczora można było robić badania oraz zapoznać się z materiałami dotyczącymi zdrowia kobiet.

Najmłodszych widzów bawił na scenie Pan Japa. Znany także starszej publiczności aktor, konferansjer i komik prezentował magiczne sztuczki, skecze i prowadził konkursy z nagrodami.

Pośród publiczności bawili się nie tylko częstochowianie. Nie zabrakło także wiernych fanów Radiowej Jedynki, którzy od lat przemierzają Polskę śladami "Lata z Radiem". Ci, którzy wakacyjną audycję znali najlepiej walczyli o nagrody w konkursie wiedzy o "Lecie.". Na scenie odpowiadali na pytania prezenterów dotyczące godzin emisji audycji, programu, w którym jest nadawana, rozpoczynającego ją sygnału, czy prowadzących.

Niedzielne imprezy na Promenadzie Czesława Niemena tradycyjnie zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Plenerowy Piknik "Lata z Radiem" zainaugurował letni cykl miejskich, weekendowych imprez "Zostań na pokładzie, baw się na Promenadzie".

W najbliższą sobotę, na Promenadzie Czesława Niemena, w ramach tego cyklu, odbędzie się przegląd twórczości częstochowskich artystów "Młoda Estrada on Promenada". Początek o godz. 18.

 

Autor: Sylwia Bielecka